Uppsala Auktionskammare Månadskvalitén 14 – 15 mars, start kl 15.00

by Artnet Scandinavia on 11 mars, 2011

Post image for Uppsala Auktionskammare Månadskvalitén 14 – 15 mars, start kl 15.00
Erling Johansson född 1934. Porträtt föreställande hovsångerskan Kjerstin Dellert. Signerad och daterad Erling -98. Pastell på papper, 102 x 98 (dagermått). Papperskador.
Signed and dated Erling -98. Pastel on paper,
102 x 98 cm.

/ 4.000 – 5.000:- /   / € 430 – 540 /

SE KATALOG

UPPSALA AUKTIONSKAMMARE
Eddagatan 10753 16 Uppsala
Tel: 018-12 12 22
Fax: 018-14 80 97
E-post:mail@uppsalaauktion.se

Organisationsnr: 556524-9322
Bankgiro: 5031-8450
Plusgiro: 695502-5
Vägbeskrivning ››