Uppsala Auktionskammare Månadskvalitén 14 – 15 mars, start kl 15.00
by Artnet Scandinavia on 03/11/2011
Erling Johansson född 1934. Porträtt föreställande hovsångerskan Kjerstin Dellert. Signerad och daterad Erling -98. Pastell på papper, 102 x 98 (dagermått). Papperskador.
Signed and dated Erling -98. Pastel on paper,
102 x 98 cm.
/ 4.000 – 5.000:- / / € 430 – 540 /
SE KATALOG
UPPSALA AUKTIONSKAMMARE
Eddagatan 10
753 16 Uppsala
Tel: 018-12 12 22
Fax: 018-14 80 97
E-post: mail@uppsalaauktion.se
Organisationsnr: 556524-9322
Bankgiro: 5031-8450
Plusgiro: 695502-5
Vägbeskrivning ››