Bukowskis Modern Art + Design Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2

by Artnet Scandinavia on 21 oktober, 2018

Post image for Bukowskis Modern Art + Design Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2

Sigrid Hjertén, ”Iván i fåtöljen”. Utropspris: 4 000 000 – 5 000 000 kr
Välkommen till Bukowskis Berzelii Park 1

Auction live

Se visningen av Modern Art + Design
Imorgon torsdagen den 15 november öppnar visningen för höstens stora auktion, Modern Art + Design. Visningen kommer presentera konst och design från vår tids mest betydelsefulla konstnärer och formgivare. Upptäck skulptur, konst, grafik, möbler, konsthantverk, silver och mattor, signerade av moderna pionjärer och 1900-talets mest eftertraktade formgivare.

När är det visning och auktion?
Visning: 15–20 november på Berzelii Park 1 i Stockholm
Öppet: mån–fre 11–18, lör–sön 11–18
Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2 i Stockholm