Bukowskis Modern Art + Design Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2

by Artnet Scandinavia on 10/20/2018

Post image for Bukowskis Modern Art + Design Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2
Gösta-Adrian Nilsson, ”Marin”. Utropspris: 2 000 000 – 2 500 000 kr
Katalogen är här: Modern Art + Design

Upptäck modern konst och design i världsklass

Väkommen att utforska höstens stora slagauktion för modern konst och design: Modern Art + Design. Katalogen innehåller konst och design från vår tids mest betydelsefulla konstnärer och formgivare. Upptäck skulptur, konst, grafik, möbler, konsthantverk, silver och mattor signerade moderna pionjärer och 1900-talets mest eftertraktade formgivare.

När är det visning och auktion?
Visning: 15–20 november på Berzelii Park 1 i Stockholm
Auktion: 21 november, start kl 10 på Arsenalsgatan 2 i Stockholm