Uppsala Auktionskammare Internationella auktion hösten 2010

by Artnet Scandinavia on 29 november, 2010

http://www.artnet.se/wp-content/uploads/2010/11/tupp.jpg
Juilius Scheuerer Tyskland 1859-1913. Hönsgården får besök. Signerad Jul. Scheurer München-Grœnegg. Olja på duk, 52 x 64.
Signed Jul. Scheurer München-Grœnegg. Oil on canvas, 52 x 64 cm.
/ 40.000 – 50.000:- /   / € 4.300 – 5.400 /

INTERNATIONELL
KVALITETSAUKTION
20-28 november
30 november – 3 december

Läs mer »