Stockholms Auktionsverk bokauktion idag 15 juni Grafikauktion 16 juni

by Artnet Scandinavia on 14 juni, 2011

Post image for Stockholms Auktionsverk bokauktion idag 15 juni Grafikauktion 16 juni

Specialauktioner i juni

Bokkvalitén
Katalog
Auktion 15 juni OBS! Start kl 11
Fr o m kl 11 går det att följa auktionen här via vår webbsändning

Grafik
Katalog
Visning 10-14 juni
mån-tis kl 11-18, ons kl 11-17
Auktion 16 juni

84 – ANDERS ZORN
1860-1920
Gärdesgård
Etsning, 1913, signerad Zorn. Vattenmärke: Stående figur.
I. 24,9 x 19,6 cm S. 43 x 33 cm
LITTERATUR: Asplund 257, Hjert & Hjert 267, 2 état, ZG 257
Läs mer

Utrop: SEK 10 000-12 000 (EUR 1 130-1 350

NYBROGATAN 32
Box 5274, 102 46 Stockholm.
tel 08-453 67 50, fax 08-24 24 07
e-post: info@auktionsverket.se
Öppet måndag-fredag kl 9-17

Hitta till Nybrogatan 32, Stockholm
Se karta (länk till Eniro)

MAGASIN 5, FRIHAMNEN
Box 5274, 102 46 Stockholm.
tel 08-453 67 00, fax 08-10 28 45

Hitta till Stadsauktion, Magasin 5
Se karta (länk till Eniro)