Theo Tobiasse Bukowskis Moderna Auktion tisdag 21- 22 Oktober 2014

by Artnet Scandinavia on 10 oktober, 2014

Post image for Theo Tobiasse Bukowskis Moderna Auktion  tisdag  21- 22 Oktober 2014

235. THEO TOBIASSE, ”SIX HOMMES, UN CHAT, ET UNE DANSEUSE”.

 Signerad Théo Tobiasse och daterad -67. Blandteknik och gouache på papper 65,5 x 50 cm.

OM AUKTIONEN

Alla tider är i Stockholm-tid (CEST)

VISNING: 14-20 OKTOBER 2014

Berzelii Park 1, Stockholm. Kl 11-18
Under auktionsdagarna visas enstaka föremål på begäran.

AUKTION: 21-22 OKTOBER 2014

Wahrendorffsgatan 8, Stockholm
Tisdag 21 oktober start kl 13
Onsdag 22 oktober start kl 10