Bukowskis Market, Byrå Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talets slut.

by Artnet Scandinavia on 25 oktober, 2015

Post image for Bukowskis Market,   Byrå   Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talets slut.

BYRÅ

Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talets slut.

Svängda sidor och lådfronter, floral intarsiadekor, förgyllda bronsbeslag, stenskiva. En låda samt en dörr med bakomliggande hyllplan.
Bredd 83 cm, djup 41 cm, höjd 101 cm. Nyckel finns.

KONDITIONSRAPPORT

Smärre slitage. Märken.

PLACERING

Stockholm, N6

FÖLJERÄTT

Nej