Bukowskis Market, byrå Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talet

by Artnet Scandinavia on 3 november, 2015

Post image for Bukowskis Market,  byrå Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talet

BYRÅ

Louis-XV-stil, Frankrike, 1800-talct.

Svängda sidor och lådfronter, floral intarsiadekor, förgyllda bronsbeslag, stenskiva. En låda samt en dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 83 cm, djup 41 cm, höjd 101 cm. Nyckel finns.

KONDITIONSRAPPORT

Smärre slitage. Märken.

PLACERING

Stockholm, N6