Bukowskis Contemporay Stockholm Auktion 14 November 2013

by Artnet Scandinavia on 12 november, 2013

Post image for Bukowskis Contemporay  Stockholm Auktion 14 November  2013

VICTOR VASARELY, relief, Rosenthal, Tyskland ca 1973. (d)

Porslin, sammanfogade plattor, glasyr i vitt, rött, blått och lila, signerad Vasarely 26/75 och stämplad Rosenthal GERMANY Studio linie. Mått 40,5 x 40,5 cm inkl aluminiumram.

VISNING 6 – 13 november: alla dagar kl 11.00 – 18.00. Ingång Berzelii Park 1, Stockholm.
Under pågående auktion kan du se enstaka objekt på begäran, Arsenalsgatan 4, Stockholm.

AUKTION 14 november: Ingång Wahrendorffsgatan 8, Stockholm. Logga in eller registrera dig för att kunna lägga bud online under auktionen.
OBS:
För att bjuda online för mer än 3 miljoner SEK måste du vara godkänd via bankreferens. Mejla kundtjanst@bukowskis.com för att bli godkänd för dessa budnivåer online.
För köprådgivning kontakta våra specialister.

SE SEPARAT BLÄDDERKATALOG HÄR

Stockholm

Måndag–Fredag: 9 – 17.

Kontor
Arsenalsgatan 4
Box 1754
111 87 Stockholm
Sverige

Visning: Berzelii Park 1

Telefon: 08-614 08 00
Fax: 08-611 46 74
Email: info@bukowskis.com

Kundtjänst
Sverige: info@bukowskis.com
Sverige: +46 8 614 08 00
Finland: helsinki@bukowskis.com
Finland: +358 9 668 91 10