Uppsala Auktionskammare visning Klassiska den 31 maj på Dragarbrunnsgatan 73

by Artnet Scandinavia on 05/21/2017

Post image for Uppsala Auktionskammare visning Klassiska den 31 maj  på Dragarbrunnsgatan 73

Carl Larsson (1853‑1919) ”Pappa, mamma, barn”. Monogramsignerad och daterad CL 1906. Akvarell med täckvitt, 71 x 50 cm.

Den 31 maj bjuder Uppsala Auktionskammare in till visning på Dragarbrunnsgatan 73 i Uppsala. Här visar vi alla objekt inför vår kommande Internationella Kvalitetsauktion 7 – 9 juni 2017. Auktionen bjuder på allt ifrån klassisk och modern konst till design och antikviteter.

Öppen visning
31 maj – 4 juni 2017
Vardagar kl. 10–18
Helger kl. 11–17

Varmt välkomna!

För mer information kontakta Magnus Bexhed
tel. 0705 – 22 12 04  e-post: bexhed@uppsalaauktion.se

Till onlinekatalogen »