Stockholms Auktionsverk Lilla Kvalitén Auktion online 25-26 oktober

by Artnet Scandinavia on 10/21/2020

Post image for Stockholms Auktionsverk Lilla Kvalitén Auktion online 25-26 oktober

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988): Porträtt av sonen Gustav Clason, akvarell på papper, 20×24 cm

Skåp, Jämtland, daterat 1810. Utrop 25 000 kr. Adam Flodin, konsolbord, 1700-talets andra hälft. Utrop 60 000 kr. Axel Olson (1899-1986): ’Stenbrott’. Utrop 20 000 kr. Pehr Hörberg (1746-1816) Antik scen. Utrop 25 000 kr. Trädgårdsskulptur, 1800-talets slut. Utrop 30 000 kr

Lilla Kvalitén – bjud på Fine Art online
Välkommen på visning!Välkommen in på visningen av Lilla Kvalitén på Nybrogatan 32 i Stockholm. Här visas en mångfald av handplockade objekt inom konst, design och antikviteter.Du kan också låta dig inspireras på online.auktionsverket.se, där du kan lägga bud fram till den 25-26 oktober då föremålen klubbas online.Visning 20-24 oktober
Mån-fre kl 10-18
Lördag kl 11-17Auktion online 25-26 oktober