Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 GRAFIK 17 December kl 12.00

by Artnet Scandinavia on 12/15/2010

Post image for Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 GRAFIK 17 December kl 12.00

275 D – PABLO PICASSO
1881-1973
Figure au Corsage rayé
Färglitografi, 1949, signerad och numrerad i blyerts Picasso 8/50. Tryckt på Arches papper.
S. 65,5 x 50,5 cm
Colour lithograph, 1949, signed and numbered in pencil. Light- and mat stained, remains of paper tape on the reverse, in good condition.
LITTERATUR: Bloch 604
Läs mer

Utrop: SEK 250 000-300 000 (EUR 27 000-32 500)

AUKTION
Nybrogatan 32
17 december 2010 kl 12
VISNING
Nybrogatan 32
11-12 december kl 11-16
13-15 december kl 11-18

HITTA TILL OSS

ÄNDRINGSLISTA