Stadsauktion Stockholms Auktionsverk, Komposition med figur av E.Cullberg

by Artnet Scandinavia on 09/01/2012

Post image for Stadsauktion Stockholms Auktionsverk, Komposition med figur av E.Cullberg
Auktionsnr
145445
Beskrivning

CULLBERG, Erland (född 1931): Komposition med figur, signerad E Cullberg, olja på duk, 73×50 cm

Kategorier
Konst, Måleri
KUNDCENTER
ÖPPETTIDER PÅ STADSAUKTION I STOCKHOLM

Visning måndag-fredag 13.00-17.00, onsdagar 13.00-20.00, lördag-söndag 12.00-16.00.
Utlämning måndag-fredag 13.00-17.00, onsdagar 13.00-20.00, lördag-söndag 12.00-16.00.
Inlämning måndag-fredag 13.00-17.00

ADRESS

Besöksadress
Magasin 5, Hiss 4 & 5, Palermogatan 21-23, Stockholms Frihamn

Postadress
Box 5274, 102 46 Stockholm

E-POST

E-post stads@auktionsverket.se
Försäljningsvärdering vardering@auktionsverket.se

TELEFON OCH FAX

Växel måndag-fredag kl 9.00 – 17.00 tel 08 – 453 67 00
Kundcenter måndag-fredag kl 9.00 – 17.00, lördag-söndag kl 12.00 – 16.00 tel 08 – 453 67 10
Fax 08-10 28 45
Telefonvärdering måndag-fredag kl 10.00 – 12.00 tel 08 – 453 67 42