Göteborgs Auktionsverk Kvalitetsauktion 28 november kl 11.00

by Artnet Scandinavia on 11/01/2011

Post image for Göteborgs Auktionsverk Kvalitetsauktion 28 november kl 11.00

Kommande klubbauktion

Kvalitetsauktion 28 november 2011

Katalognummer: 232     WAHLROOS, DORA (1870-1947)
Lantlig miljö med piga och dräng. Olja på duk, signerad.

Visning:

19-27 november mån-fre kl 11-18 & lör-sön kl 11-16

Samtliga utrop   (584)

Tryckt katalog finns att köpa i samband med visning.

Telefon 031-704 77 00 (mån-fre kl 11-18 & lör kl 10-14)
Fax 031-704 77 39
E-post
Inlämning och värdering: vardagar 13-17

Expedition & utlämning: vardagar 13-17 och lördagar 10-14.
Direktnummer och e-postadresser till våra experter och övriga medarbetare finner du under rubriken
Personal
.
     Varmt välkommen till oss!
Var finns vi?
Göteborgs Auktionsverk ligger på Tredje Långgatan 9 i närheten av Järntorget, Linnégatan och Haga i centrala Göteborg. Auktionshuset ligger ett stenkast ifrån Gamla Brandstationen / Saluhallen Briggen.