Crafoord Sista inlämningsdag till vårens kvalitetsauktion är lördag 5 maj

by Artnet Scandinavia on 05/02/2018

Post image for Crafoord  Sista inlämningsdag till vårens kvalitetsauktion är lördag 5 maj

Sista inlämningsdag 5 maj

Med bred kunskap, lång erfarenhet och gott renommé säkerställer vi att du som säljare uppnår optimal prisbild på såväl klassiska kvalitetsauktioner som dagliga onlineauktioner. Varmt välkommen med din inlämning vardagar kl. 13-17 och lördagar kl. 11-14, eller kontakta oss för att boka en hemvärdering! telefon 046-211 18 70 mail@crafoordauktioner.se

Sista inlämningsdag till vårens kvalitetsauktion är lördag 5 maj! Inlämning till våra onlineauktioner pågår kontinuerligt.

Bilder: Wilhelm Bjerke Pedersen, ”Dynamisk rörelse”, monogramsignerad och daterad -49, olja på duk 38×45 cm, värderad till 20 000 kr. Brosch Pierre Sterlé, värderad till 60 000 kr. Båda säljes på vårens kvalitetsauktion.

Petri Heinonen
Crafoord Auktioner
Clemenstorget 7
S-222 21 Lund

telefon 046-211 18 70
mobil 0706-72 18 06
petri.heinonen@crafoordauktioner.se