Bukowskis Market TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad

by Artnet Scandinavia on 10/14/2015

Post image for Bukowskis Market TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad

TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad 11/20.

TORSTEN FRIDH

Skulptur Liten flicka med skål, brons, signerad och numrerad 11/20.

Flicka med skål. Patinerad brons. Signerad. Höjd 25 cm.

KONDITIONSRAPPORT

Slitage.

PLACERING

Stockholm, V21

FÖLJERÄTT

Ja

Wikipedia

Torsten Fridh, Sverige (Född 1914)