Bukowskis Helsingfors Kvalitetsauktion start idag kl 15.00 Astoriasalen

by Artnet Scandinavia on 12/09/2012

Post image for Bukowskis Helsingfors Kvalitetsauktion start idag kl 15.00   Astoriasalen

 https://www.bukowskis.com/auctions/F165/live

Alexandre Roubtzoff Ryssland1884-1949BÉDOUINE ALYA. (d)

Sign. Tunis Févr. 1941. Olja på duk 100×81 cm.

13 DEC, KL 15.00 (UTC +2)

  • Avdelning:Finländsk konst
  • Auktion:12 december 2012, katalognummer 86
  • Visning:30 november – 11 december 2012

Auktion  12 – 13 dec: Astoriasalen Stora Robertsgatan 14, Helsingfors
Observera att auktionen även äger rum online i realtid. Hur man köper/lägger bud på auktion.
Visning 30 nov – 11 dec: öppet mån-fre kl 11.00 – 18.00, lör – sön kl 11.00 – 16.00 (UTC +2) Stora Robertsgatan 12, Helsingfors

Kontakta gärna våra experter: Tel  + 358 9 6689 110 eller helsinki@bukowskis.com