Bukowskis Contemporay Stockholm Auktion 14 November 2013

by Artnet Scandinavia on 11/12/2013

Post image for Bukowskis Contemporay  Stockholm Auktion 14 November  2013

VICTOR VASARELY, relief, Rosenthal, Tyskland ca 1973. (d)

Porslin, sammanfogade plattor, glasyr i vitt, rött, blått och lila, signerad Vasarely 26/75 och stämplad Rosenthal GERMANY Studio linie. Mått 40,5 x 40,5 cm inkl aluminiumram.

VISNING 6 – 13 november: alla dagar kl 11.00 – 18.00. Ingång Berzelii Park 1, Stockholm.
Under pågående auktion kan du se enstaka objekt på begäran, Arsenalsgatan 4, Stockholm.

AUKTION 14 november: Ingång Wahrendorffsgatan 8, Stockholm. Logga in eller registrera dig för att kunna lägga bud online under auktionen.
OBS:
För att bjuda online för mer än 3 miljoner SEK måste du vara godkänd via bankreferens. Mejla kundtjanst@bukowskis.com för att bli godkänd för dessa budnivåer online.
För köprådgivning kontakta våra specialister.

SE SEPARAT BLÄDDERKATALOG HÄR

Stockholm

Måndag–Fredag: 9 – 17.

Kontor
Arsenalsgatan 4
Box 1754
111 87 Stockholm
Sverige

Visning: Berzelii Park 1

Telefon: 08-614 08 00
Fax: 08-611 46 74
Email: info@bukowskis.com

Kundtjänst
Sverige: info@bukowskis.com
Sverige: +46 8 614 08 00
Finland: helsinki@bukowskis.com
Finland: +358 9 668 91 10