Bukowskis Auktion Contemporary Art & Design 25 oktober !

by Artnet Scandinavia on 10/19/2017

Post image for Bukowskis Auktion Contemporary   Art & Design 25 oktober !

Nu är det visning och auktion!

Contemporary Art & Design

Välkommen till Contemporary Art & Design, höstens största auktion för svensk och internationell samtida konst och design. Se katalogen för det bästa av samtidskonsten från 1960-talet fram till idag samt utvald post war design.

Kontakta oss för frågor och rådgivning >

Visning 19 – 24 oktober
Berzelii Park 1 i Stockholm. Öppet: mån–fre kl. 11–18, lör–sön kl. 11–17.

Auktion 25 oktober
Start kl. 17 på Arsenalsgatan 2 i Stockholm.
Auktionsordning: design, samtida konst, fotografi, grafik.