Fashion på Bukowskis Market Kivilahti Finsk mode-familj säljer 20-27 oktober.

by Artnet Scandinavia on 10/24/2013

Post image for Fashion på Bukowskis Market Kivilahti Finsk mode-familj säljer 20-27 oktober.
Kivilahti Ladies – Finsk mode-familj säljer sin vintage & fashion
samling.
Bukowskis Market säljer nu en större samling av Vintage & Fashion med spännande proveniens. Föremålen hör till den välkända finska “fashionista-familjen” Kivilahti.
Familjen Kivilahti har sedan 80-talet hämtat internationellt couturemode till Finland och har blivit ledande experter på franskt och italienskt mode I Finland. Samlingen består av ca 130 högkvalitativa Vintage- & Fashionföremål som nu är till salu på på Bukowskis Market t.o.m. 27 oktober. Här hittar du märken som Prada, Miu Miu, Karl Lagerfeld, Yves Saint Laurent, Dolce&Gabbana, Christian La Croix, Chloé och Versace m.fl.
Missa inte chansen att bjuda på dessa härliga topp-objekt inom kategorin Vintage & Fashion.

BJUD HÄR