Uppsala Auktionskammare visning Klassiska den 31 maj på Dragarbrunnsgatan 73

by Artnet Scandinavia on 21 maj, 2017

Post image for Uppsala Auktionskammare visning Klassiska den 31 maj  på Dragarbrunnsgatan 73

Carl Larsson (1853‑1919) ”Pappa, mamma, barn”. Monogramsignerad och daterad CL 1906. Akvarell med täckvitt, 71 x 50 cm.

Den 31 maj bjuder Uppsala Auktionskammare in till visning på Dragarbrunnsgatan 73 i Uppsala. Här visar vi alla objekt inför vår kommande Internationella Kvalitetsauktion 7 – 9 juni 2017. Auktionen bjuder på allt ifrån klassisk och modern konst till design och antikviteter.

Öppen visning
31 maj – 4 juni 2017
Vardagar kl. 10–18
Helger kl. 11–17

Varmt välkomna!

För mer information kontakta Magnus Bexhed
tel. 0705 – 22 12 04  e-post: bexhed@uppsalaauktion.se

Till onlinekatalogen »