Uppsala Auktionskammare Auktion: Kvalitetsauktion 15 februari 2022

by Artnet Scandinavia on 02/09/2022

Post image for Uppsala Auktionskammare  Auktion: Kvalitetsauktion 15 februari 2022

KATALOGTEXT

LG Lundberg född 1938. ”Minnen I”. Signerad och daterad L-G. Lundberg -71 samt signerad och daterad L-G Lundberg 1971 på spännramen. Olja på duk, 100 x 90 cm.

UTSTÄLLD

Riksutställningar, ”Tidsbilder Lars-Gösta Lundberg och Ulf Wahlberg”, utställning nr. 1007, Sverige och Finland 1971‑1972, kat. nr. 9.

KONDITIONSRAPPORT

Rammått: 102 x 92,5 cm.

KONTAKT

Uppsala Auktionskammare
Tel: 018 – 12 12 22
Fax: 018 – 14 80 97
mail@uppsalaauktion.se