Stockholms Auktionsverk stadsauktion 21-22 februari Frihamnen

by Artnet Scandinavia on 18 februari, 2011

Post image for Stockholms Auktionsverk stadsauktion 21-22 februari Frihamnen

8489 D – SUTTNER, Georg (född 1922): Segel, signerad och daterad Suttner 51, olja på duk, 84×67; enligt uppgift målad i Paris då Suttner var elev till F Legér

Utrop: SEK 5 000 (EUR 540)

Vill ni sälja där köparna finns? Välkommen att kontakta våra kunniga värderingsmän för inlämning till vårens auktioner, ring 08-453 67 42 (mån-fre kl 9-12) eller maila vardering@auktionsverket.se

Katalogen för kommande auktion läggs ut torsdag den 17 februari

Till katalog

Stadsauktion

Nästa auktion
21-22 februari

Visning 18-20 februari
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/26/103226/artnet.se/public_html/wp-content/themes/thesis_186/lib/classes/comments.php on line 43