Stockholms Auktionsverk NUTIDA auktionen 15 Nov kl 13.00 Nybrogatan 32

by Artnet Scandinavia on 25 oktober, 2011

Post image for Stockholms Auktionsverk NUTIDA auktionen 15 Nov kl 13.00   Nybrogatan 32
Katalog

Måleri av MIMMO PALADINO

Italien född 1948

Paganni

Signerad och daterad på baksidan M. Paladino 1991. Olja på duk, inklusive ram 210 x 210 cm.

Signed and dated verso. Oil on canvas.
8 november, kl 11–18, 2011
9 november, kl 11–20, 2011
10–13 november, kl 11–18, 2011
14 november, kl 11–14, 2011
STOCKHOLMS AUKTIONSVERK

Auktion Nybrogatan 32

Box 5274
Tel: 08-­453 67 50

måndag-­fredag kl. 9-­17

Magasin 5, Frihamnen

Box 5274, 102 46 Stockholm.
tel 08-453 67 00, fax 08-10 28 45