Stockholms Auktionsverk Moderna konst,möbler,och konsthantverk 12-13 april

by Artnet Scandinavia on 1 april, 2011

Post image for Stockholms Auktionsverk Moderna konst,möbler,och konsthantverk 12-13 april

981 D – WALASSE TING
Kina 1929-2010
Sittande modell
Stämpelsignerad. Akvarell på rispapper, 47 x 35 cm.
Signed with stamp. Watercolour on rice paper.
PROVENIENS: Galleri MDA, Malmö
Läs mer

Utrop: SEK 35 000-40 000 (EUR 4 000-4 500)

12-13 april
Moderna

Se katalogen för Moderna – auktionen med konst, möbler och konsthantverk från hela 1900-talet.
Katalog

5-11 april
tis-fre kl 11-18
lör-sön kl 11-16
mån kl 11-14

12-13 april kl 12

AB STOCKHOLMS AUKTIONSVERK

NYBROGATAN 32
Box 5274, 102 46 Stockholm.
tel 08-453 67 50, fax 08-24 24 07
e-post: info@auktionsverket.se
Öppet måndag-fredag kl 9-17

Hitta till Nybrogatan 32, Stockholm
Se karta (länk till Eniro)

MAGASIN 5, FRIHAMNEN
Box 5274, 102 46 Stockholm.
tel 08-453 67 00, fax 08-10 28 45

Hitta till Stadsauktion, Magasin 5
Se karta (länk till Eniro)