Stockholms Auktionsverk Klassiska Kvalitetsauktionen ikväll måndag start 18.00

by Artnet Scandinavia on 8 juni, 2014

Post image for Stockholms Auktionsverk Klassiska Kvalitetsauktionen ikväll måndag start 18.00

TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, Qianlong perioden (1736-1795), dekor i famille rose och guld av blommor omringad av en elaborerad bård, diameter ca 23 cm; en med nagg, bränningsdefekter, slitage
PROVENIENS:
Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Utrop
SEK 8 00

Klassiska

  • 9 juni, kl 18, 2014
  • 10 juni, kl 10, 2014
  • 11 juni, kl 13, 2014
  • 12 juni, kl 10, 2014

  • 28 maj, kl 11–18, 2014
  • 29 maj, kl 11–17, 2014
  • 30 maj, kl 11–18, 2014
  • 31 maj–1 juni, kl 11–17, 2014
  • 2–5 juni, kl 11–18, 2014
  • 6–8 juni, kl 11–17, 2014

Nybrogatan 32
Stockholm

Telefon 08- 453 67 50

0-10 000