Stockholms Auktionsverk Böcker, Kartor & Handskrifter Inlämning pågår

by Artnet Scandinavia on 02/24/2016

Post image for Stockholms Auktionsverk Böcker, Kartor & Handskrifter Inlämning pågår

Böcker, Kartor & Handskrifter

Inlämning pågår nu till vår auktion den 21 juni.

Till kommande auktion söker vi bl.a. tidiga upplagor av naturvetenskapliga verk, sällsynta planschverk och resor, handskrivna eller undertecknade dokument av kungligheter, svenska eller utländska manuskript, samt sällsynta kartor. Böcker med känd proveniens eller i vackra band är också av stort intresse, likaså fotografier från 1800-talet.

Kontakta oss för mer information:
Hans Larsson
+46 8 453 67 47
hans.larsson@auktionsverket.se
Katharina Fahlstedt
+46 8 453 67 49
katharina.fahlstedt@auktionsverket.se

» Läs mer