Skånes Auktionsverk Onlineauktion tisdag 11 februari kl 18.00

by Artnet Scandinavia on 02/07/2014

Post image for Skånes Auktionsverk Onlineauktion tisdag 11 februari kl 18.00

Onlineauktion tisdag 11 februari kl 18.00

Porslin. Kina, 1800-talets slut eller omkring 1900. Dekor av lekande pojkar. Märkt med fyra karaktärers märke i botten. Höjd 22 cm. Nagg

Tisdagen den 11 februari, kl. 18.00 startar nästa onlineauktion. Till utbudet kan vi presentera flertalet danska figuriner, vackra silverföremål såsom ljusstakar och unika smycken samt ett stort och varierande utbud av kinesiskt porslin. Vi har dessutom danska takarmaturer från Louis Poulsen, nygotiska kandelabrar och modern möbeldesign av bland annat Carl Malmsten. Utöver detta finns det även möjlighet att bjuda på konst, möbler, textilier, glas, keramik och spännande kuriosa.
Vi vill påminna nya som gamla kunder om att tätare auktioner kräver snabbare avhämtning av vunna objekt. Det är därför viktigt att kunder hämtar sina inrop senast måndagen efter aktuell auktion. Därefter tillkommer en lagringskostnad av 25:- per rop och påbörjad vecka. Vi kan också teckna lagringsavtal för längre perioder till en kostnad av 225:- /månad och kvm.
Vi hälsar alla varmt välkomna på visningen måndagen 10 feb ruari, kl. 13-20.

Till katalogen:110814_1hugo400

För mer information kontakta: Joakim Karlsson tel. 0418 60 00 45 eller:joakim@skanesauktionsverk.se

Du har fått detta meddelande eftersom du har valt att stå med på vår utskickslista. Om du inte längre vill ha utskick från oss, så kan du logga in med ditt kundnummer och lösenord och ta bort bocken för nyhetsutskick i din kundbild på fliken ”Mina uppgifter”. Alternativt kan du maila oss.
This newsmail was sent to you because you have chosen to join our mailing list. If you don’t want to get more newsletters from us, you may log in to your accaount and remove the mark for ”Send newsletter by e-mail” on the tab ”My details”. You can of course also send us an email and ask us to remove it for you.

Skånes Auktionsverk Ringvägen 48
261 41 Landskrona
Tel 0418 599 90
info@skanesauktionsverk.se