Skånes Auktionsverk Auktionen äger rum tisdag 8 juni med början kl 18.00

by Artnet Scandinavia on 1 juni, 2021

Post image for Skånes Auktionsverk Auktionen äger rum tisdag 8 juni med början kl 18.00

Varmt välkomna på visning på måndag 7 juni kl 13-19.
Auktionen äger rum tisdag 8 juni med början kl 18.

Med regeringens förtydligande om hur många personer som får vistas samtidigt i en butikslokal har vi anpassat maxantalet i våra lokaler. Tidsbokning krävs därför inte, utan vi i personalen kommer att ha uppsyn över maxantalet. Skulle lokalen bli fullsatt går det bra att vänta i kundtjänst eller ute så länge. Känner du dig sjuk eller uppvisar symptom så stanna hemma.

Objekt med utropspris från vänster: 242. MARC CHAGALL, signerad litografi, ”The tribe of Nephtal”, SEK 25 000-30 000. 615. GUNNAR NYLUND, vas i glaserat stengods, Rörstrand, SEK 2 000. 114. ANDERS FREDRIK WEISE, sockerskål med lock i silver, Stockholm 1790, SEK 10 000. 176. GULDRING, 18k med fasetterad akvamarin och briljantslipade diamanter, SEK 15 000. 101. LISA LARSON, glaserat stengods i form av kvinna med tupp, Gustavsberg, SEK 1000.