Skånes Auktionsverk Kvalitetsauktion Söndag 27 november kl 12.00

by Artnet Scandinavia on 10 november, 2011

Post image for Skånes Auktionsverk Kvalitetsauktion  Söndag 27 november kl 12.00

Katalognummer: 51
IVAN CONSTANTINOVICH AIVAZOVSKY 1817-1900, Ryssland
Akvarell. Segelfartyg vid kuststad. Signerad. 20 x 29 cm.
Proveniens: Gåva till röntgenprofessorn Olle Olsson, Lund, därefter i arv.

Utrop
25000-30000 SEK

Viewing:
Sun 20th Nov 12noon–4pm, Wed 23rd Nov 9am–5pm,
Thu 24th Nov 9am–5pm, Fri 25th Nov 9am–6pm,
Sat 26th Nov 10am–4pm, Sun 27th Nov 10am–12noon

Välkommen! / Welcome!

Öppettider & information

För inlämning och kostnadsfri värdering av föremål, eller avhämtning av inköpta föremål.
Måndag 9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00 (Måndagar efter auktion öppet till 19.00)
Tisdag – Torsdag 9.00 – 12.00, 13.00 – 17.00
Fredag 9.00 – 12.00, 13.00 – 16.00

ÖPPETTIDER JUL OCH NYÅR

Vi håller helt stängt lillejulafton den 23/12 samt trettondedagsafton den 5/1 2012.

We are closed for holidays between dec. 23d and 26th, and between jan. 5th and 8th.

Telefon 0418 – 599 90

Auktioner:

Kvalitetsauktioner två gånger per år
Månadsauktioner en gång i månaden

Visningstider: Fredag 9 – 18, Lördag 10 – 12.

Bankgiro: 5746-7623
Iban: SE20 5000 0000 0562 3100 7286
BIC: ESSESESS
Org.nr 556550-6622

Hitta till oss:

För karta och vägbeskrivning på Eniro.se klicka här.

Tel  +46 (0) 418 599 90 info@skanesauktionsverk.se Org.nr 556550-6622
Fax +46 (0) 418 299 90 www.skanesauktionsverk.se Bankgiro 5746-7623