Katalognummer: 550
MAGNIFIK PILGRIMSFLASKA
Porslin, Kantonrose med dekor av klippträdgård med trädpioner, fåglar och fjärilar, hänklar i form av förgyllda fladdermöss. Kina Qing dynastin 1800-tal. Höjd 48 cm. Kantlagning.
A large moon flask…
6000-8000 SEK
100 SEK
Visningstider
Söndag | 1 | maj | 12.00 | — | 16.00 |
Onsdag | 4 | maj | 9.00 | — | 17.00 |
Torsdag | 5 | maj | 9.00 | — | 17.00 |
Fredag | 6 | maj | 9.00 | — | 18.00 |
Lördag | 7 | maj | 10.00 | — | 16.00 |
Söndag | 8 | maj | 10.00 | — | 12.00 |
Anbud via internet måste vara auktionsverket tillhanda senast söndag 8 maj kl. 12.00.
Telefonbud måste vara auktionsverket tillhanda senast lördag 7 maj kl. 24.00.
VARMT VÄLKOMNA!
Vid eventuella förfrågningar kontakta:
Pia Staël von Holstein, tel. 0418-60 00 45, e-mail pia@skanesauktionsverk.se
Staffan Sjöberg, tel. 0418- 60 00 42, e-mail staffan@skanesauktionsverk.se
The Important Spring Sale on Sunday 8th of May is open for bidding on the internet.
Welcome to our Important Spring Sale May 8th at 12.00 noon.
Viewing hours in our premises
Sunday | May | 1, at | 12.00 | — | 16.00 |
Wednesday | May | 4, at | 9.00 | — | 17.00 |
Thursday | May | 5, at | 9.00 | — | 17.00 |
Friday | May | 6, at | 9.00 | — | 18.00 |
Saturday | May | 7, at | 10.00 | — | 16.00 |
Sunday | May | 8, at | 10.00 | — | 12.00 |
För inlämning och kostnadsfri värdering av föremål, eller avhämtning av inköpta föremål.
Måndag 9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00 (Måndagar efter auktion öppet till 19.00)
Tisdag – Torsdag 9.00 – 12.00, 13.00 – 17.00
Fredag 9.00 – 12.00, 13.00 – 16.00
Stängt
Fredag 3 juni
Telefon 0418 – 599 90
Auktioner:
Kvalitetsauktioner två gånger per år
Månadsauktioner en gång i månaden
Visningstider: Fredag 10 – 18, Lördag 10 – 12.
Bankgiro: 5746-7623
Iban: SE20 5000 0000 0562 3100 7286
BIC: ESSESESS
Org.nr 556550-6622
Hitta till oss:
För karta och vägbeskrivning på Eniro.se klicka här.