Skånes Auktionsverk Auktion/Spring sale Söndag 8 maj kl 12.00 Landskrona

by Artnet Scandinavia on 5 maj, 2011

Post image for Skånes Auktionsverk Auktion/Spring sale Söndag 8 maj kl 12.00 Landskrona

Katalognummer: 550
MAGNIFIK PILGRIMSFLASKA
Porslin, Kantonrose med dekor av klippträdgård med trädpioner, fåglar och fjärilar, hänklar i form av förgyllda fladdermöss. Kina Qing dynastin 1800-tal. Höjd 48 cm. Kantlagning.

A large moon flask…

Utrop

6000-8000 SEK

Startpris

100 SEK

Visningstider

Söndag 1 maj 12.00 16.00
Onsdag 4 maj 9.00 17.00
Torsdag 5 maj 9.00 17.00
Fredag 6 maj 9.00 18.00
Lördag 7 maj 10.00 16.00
Söndag 8 maj 10.00 12.00

Anbud via internet måste vara auktionsverket tillhanda senast söndag 8 maj kl. 12.00.
Telefonbud måste vara auktionsverket tillhanda senast lördag 7 maj kl. 24.00.

VARMT VÄLKOMNA!

Vid eventuella förfrågningar kontakta:

Pia Staël von Holstein, tel. 0418-60 00 45, e-mail pia@skanesauktionsverk.se
Staffan Sjöberg, tel. 0418- 60 00 42, e-mail staffan@skanesauktionsverk.se

The Important Spring Sale on Sunday 8th of May is open for bidding on the internet.

Welcome to our Important Spring Sale May 8th at 12.00 noon.

To the catalogue…

Viewing hours in our premises

Sunday May 1, at 12.00 16.00
Wednesday May 4, at 9.00 17.00
Thursday May 5, at 9.00 17.00
Friday May 6, at 9.00 18.00
Saturday May 7, at 10.00 16.00
Sunday May 8, at 10.00 12.00

För inlämning och kostnadsfri värdering av föremål, eller avhämtning av inköpta föremål.
Måndag 9.00 – 12.00, 13.00 – 18.00 (Måndagar efter auktion öppet till 19.00)
Tisdag – Torsdag 9.00 – 12.00, 13.00 – 17.00
Fredag 9.00 – 12.00, 13.00 – 16.00

Stängt

Fredag 3 juni

Telefon 0418 – 599 90

Auktioner:

Kvalitetsauktioner två gånger per år
Månadsauktioner en gång i månaden

Visningstider: Fredag 10 – 18, Lördag 10 – 12.

Bankgiro: 5746-7623
Iban: SE20 5000 0000 0562 3100 7286
BIC: ESSESESS
Org.nr 556550-6622

Hitta till oss:

För karta och vägbeskrivning på Eniro.se klicka här.