Göteborgs Auktionsverk månadsauktion 26 mars kl 12.00 Specialauktion böcker

by Artnet Scandinavia on 03/19/2011

Post image for Göteborgs Auktionsverk månadsauktion 26 mars kl 12.00 Specialauktion böcker

BILD

Orientaliskt – Keramik & konsthantverk , Kina
FIGURINER, ett par. Kina, 1800-tal. I form av papegojor, keramik, delvis glaserade i grönt. Höjd 22 cm, en med mindre nagg.

Månadsauktion
Lördag 26 mars
Slagauktion
Klubbauktion med start kl 12.00

Adress
Göteborgs Auktionsverk AB
Tredje Långgatan 9
413 03 GÖTEBORG
Tel: 031-704 77 00
Fax: 031-704 77 39