Göteborgs Auktionsverk kvalitetsauktion 28 november kl 11.00

by Artnet Scandinavia on 1 november, 2011

Post image for Göteborgs Auktionsverk kvalitetsauktion 28 november kl 11.00
 PYK, MADELEINE (f.1934)
Figurer framför Södra station. Olja på duk,
signerad M. Pyk. 47×47 cm.
Katalognummer: 203
Varunr: 221768
Utrop: 7000 SEK
Startpris: 100 SEK
Köpprovision: 20% Ink.moms
Slagavgift: 50 SEK Ink.moms
Droit de suite/Följerätt: 5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2120 SEK

Övrig information

För ytterligare information och fullständiga villkor se våra köpvillkor.

28 november  kl 11

Telefon 031-704 77 00 (mån-fre kl 11-18 & lör kl 10-14)
Fax 031-704 77 39
E-post info@goteborgsauktionsverk.seInlämning och värdering: vardagar 13-17
Expedition & utlämning: vardagar 13-17 och lördagar 10-14.
Direktnummer och e-postadresser till våra experter och övriga medarbetare finner du under rubriken Personal.Varmt välkommen till oss!