Crafoord vårens Kvalitetsauktion Auktion lördag 18 maj 12.00.

by Artnet Scandinavia on 10 maj, 2013

Post image for Crafoord vårens Kvalitetsauktion    Auktion lördag 18 maj 12.00.

KAREL APPEL, 1921-2006
‘Personnage’, Signerad Appel. Olja på duk, 115 X 79 cm. Spännram påskriven Personnage 1988 o/c p. (D)
Inköpskvitto från Galerie Feldt, Båstad 1990 och intygande fotografi påskrivet Appel medföljer.
(100 000 SEK/€11,

Välkommen på visning inför vårens kvalitetsauktion:

Söndag 12 maj 12-16, onsdag 15 maj till fredag 17 maj 14-19 samt lördag 18 maj 10-12.

Auktion lördag 18 maj 12.00.

Öppna katalog…

Crafoord Auktioner
Clemenstorget 7
SE-222 21 Lund, Sweden
tel. +46 (0)46-211 18 70
fax. +46 (0)46-211 18 75
mail@crafoordauktioner.se
www.crafoordauktioner.se

Crafoord i Kristianstad

Kontakta vår representant i Kristianstad,
Kristina Stjernswärd, tel. 0708-35 38 33
e-post: ks@widtskofleab.se

Våra öppettider

Vi har öppet alla vardagar kl. 14-18 för inlämning, värdering samt utlämning av sålda  föremål.

Se respektive auktion för aktuella visnings- och auktionstider.