Bukowskis Slutinlämning pågår till Contemporary Art & Design !

by Artnet Scandinavia on 23 februari, 2019

Post image for Bukowskis Slutinlämning pågår till Contemporary Art & Design !
Detaljer av: Andy Warhol, Campbell’s Soup Ii Old Fashioned Vegetable. Christer Strömholm, Bleka damen, Barcelona, 1959. Mats Theselius, fåtölj, El Dorado, Källemo (detalj).

Sälj på Nordens ledande auktionshus

Slutinlämning pågår till Contemporary Art & Design

Under 2018 befäste Bukowskis sin position som Nordens ledande auktionshus genom rekordpriser. Just nu söker vi konst och design till vårens stora auktion Contemporary Art & Design. Bli en del av vår framgång och kontakta våra specialister redan idag för att köpa och sälja marknadens mest exklusiva konst och design.

När är det visning och auktion?

Visning: 4–8 april på Berzelii Park 1 i Stockholm
Auktion: 9 april på Arsenalsgatan 2 i Stockholm
Se vad vi söker

MasOlle – tre generationer av konstnärskap

Öppen visning idag kl 14 på Berzelii Park 1

Vi är stolta över att presentera utställningen MasOlle – en familj, tre generationer, fyra konstnärskap. En utställning som sträcker sig från det tidiga 1900-talets porträttmåleri via idylliska barnboksillustrationer och julkort till kraftfulla bronsskulpturer och samtida fotografier. Samtliga verk säljs till fasta priser.

Idag lördagen den 23 februari kl 14.00 erbjuder vi öppen visning tillsammans med Annika MasOlle och Susanne Martinelle.
Utställning: t.o.m 26 februari på Berzelii Park 1 i Stockholm
Öppet: mån–fre 11–17, lör–sön 11–16. Fri entré.