Bukowskis Internationella Kvalitetsauktionen, Auktion fredag 15 juni kl 10.00

by Artnet Scandinavia on 06/14/2012

Post image for Bukowskis Internationella Kvalitetsauktionen, Auktion fredag 15 juni  kl 10.00

Bild  Carl Larsson 1853-1919 ”Staketet / Vid staketet”.

Signerad C. L. inom cirkel och daterad 1904. Akvarell 64 x 63 cm.

Mästerligt svenskt och internationellt måleri, äldre möbler, högklassigt silver, högklassigt orientaliskt konsthantverk, keramik, speglar, äldre mattor, smycken. Välkommen till Nordens största Klassiska auktion.

Visning: 2 – 11 juni, öppet alla dagar kl 11.00 – 18.00. (UTC +1)
Expertintroduktioner varje dag.
Ingång Berzelii Park 1, Stockholm

Auktion: 12 – 15 juni, ingång Wahrendorffsgatan 8, Stockholm

TISDAG 12 JUNI KL. 13.00 (UTC +1)

ONSDAG 13 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

TORSDAG 14 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

FREDAG 15 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

Stockholm

Måndag–fredag: 9–17
Lördag & söndag: Stängt

Kontor

Arsenalsgatan 4
Box 1754
111 87 Stockholm

Visning Berzelii Park 1
Telefon:             08 614 08 00
Fax: 08 611 46 74
Email: info@bukowskis.com

Kundtjänst