Bukowskis Internationella Kvalitetsauktionen, Auktion fredag 15 juni kl 10.00

by Artnet Scandinavia on 14 juni, 2012

Post image for Bukowskis Internationella Kvalitetsauktionen, Auktion fredag 15 juni  kl 10.00

Bild  Carl Larsson 1853-1919 ”Staketet / Vid staketet”.

Signerad C. L. inom cirkel och daterad 1904. Akvarell 64 x 63 cm.

Mästerligt svenskt och internationellt måleri, äldre möbler, högklassigt silver, högklassigt orientaliskt konsthantverk, keramik, speglar, äldre mattor, smycken. Välkommen till Nordens största Klassiska auktion.

Visning: 2 – 11 juni, öppet alla dagar kl 11.00 – 18.00. (UTC +1)
Expertintroduktioner varje dag.
Ingång Berzelii Park 1, Stockholm

Auktion: 12 – 15 juni, ingång Wahrendorffsgatan 8, Stockholm

TISDAG 12 JUNI KL. 13.00 (UTC +1)

ONSDAG 13 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

TORSDAG 14 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

FREDAG 15 JUNI KL. 10.00 (UTC +1)

Stockholm

Måndag–fredag: 9–17
Lördag & söndag: Stängt

Kontor

Arsenalsgatan 4
Box 1754
111 87 Stockholm

Visning Berzelii Park 1
Telefon:             08 614 08 00
Fax: 08 611 46 74
Email: info@bukowskis.com

Kundtjänst