Bukowskis Market TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad

by Artnet Scandinavia on 14 oktober, 2015

Post image for Bukowskis Market TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad

TORSTEN FRIDH, skulptur, brons, signerad och numrerad 11/20.

TORSTEN FRIDH

Skulptur Liten flicka med skål, brons, signerad och numrerad 11/20.

Flicka med skål. Patinerad brons. Signerad. Höjd 25 cm.

KONDITIONSRAPPORT

Slitage.

PLACERING

Stockholm, V21

FÖLJERÄTT

Ja

Wikipedia

Torsten Fridh, Sverige (Född 1914)