Bukowskis Auktion 4–5 juni på Arsenalsgatan 2 i Stockholm start at 10

by Artnet Scandinavia on 06/03/2019

Post image for Bukowskis Auktion 4–5 juni på Arsenalsgatan 2 i Stockholm start at 10

465
1134354

Helene Schjerfbeck
(1862-1946)

”Luktärter”
Signerad HS. Utförd 1908. Olja på duk 35,5 x 40 cm. A tergo porträtt av ung flicka.

Läs mer om auktionen här >

Till katalogen > Tilläggslista >
Visning 29 maj–3 juni på Berzelii Park 1 i Stockholm
Öppet: mån–fre kl 11–18, lör–sön kl 11–17
Auktion 4–5 juni på Arsenalsgatan 2 i Stockholm

4 jun
Möbler och Konsthantverk
Silver och Preciosa
Mattor
Glas
Keramik
Konst
5 jun
Asiatisk keramik & konsthantverk
Smycken
Visar föremål 1 – 100 av 1157

Telefon: +46 8-614 08 00 (måndag – fredag 9–17)
Telefax: +46 8-611 46 74
Email: info@bukowskis.com