Blomqvist Oslo Auksjon Norske Høydepunkter 26. november kl. 18

by Artnet Scandinavia on 23 november, 2019

Post image for Blomqvist Oslo   Auksjon Norske Høydepunkter 26. november kl. 18

Torsdag 14. november kl. 18 åpner Norske Høydepunkter!
Frem til da kan alle auksjonsobjektene sees i katalogen som nå er publisert på vår nettside. Finner du et verk du vil se nærmere på er du velkommen til å besøke oss i Tordenskiolds gate 5 for en privat visning.

Katalogen inneholder noe av det beste av norsk kunst. Av eldre kunst som Balke og IC Dahl til samtidskunstnere som Mette Tronvoll og Ole Jørgen Ness, imponerende gjenstander i sølv og en utsøkt avdeling eldre glass fra Bjarne Riebers samling.

Edvard Munchs Madonna kan regnes som hovedattraksjonen i auksjonen, men den inneholder også hele tre eksemplarer av Munchs Selvportrett med knokkelarm, som gir publikum en enestående mulighet til å studere motivet inngående samtidig som man kan sikre seg et eksemplar av det verdensberømte selvportrettet.

Du kan også by på vakre tresnitt av den filmaktuelle Nikolai Astrup og de meget stemningsfulle Morgen i Ny-Hellesund av Amladus Nielsen og Kitty Kiellands Etter solnedgang II.

I anledning av åpningen har vi gleden av å ønske velkommen til en minikonsert av cellist Sandra Lied Haga som spiller på en Joannes Florenus Guidantus cello fra Bologna datert 1730 og utlånt av Dextra Musica kl. 18.15

Kunsteksperter ved Blomqvist Kunsthandel holder omvisning kl. 18.30

Edvard Munch, Madonna, 1895/1902
Litografi trykket i svart, rødt og blått
4 000 000 – 5 000 000 NOK
Se kat. nr. 19