Blomqvist Oslo SISTE FRIST FOR INNLEVERING – SELG I GODT SELSKAP ! 

by Artnet Scandinavia on 14 februari, 2019

Post image for Blomqvist Oslo SISTE FRIST FOR INNLEVERING – SELG I GODT SELSKAP ! 

((Arne Ekeland «Vakten» ca 1980, Olje, 190 x 200 cm. Kommer på auksjon 19. mars) 

SISTE FRIST FOR INNLEVERING – SELG I GODT SELSKAP! 

Blomqvist er det auksjonshus i Norge som omsatte for mest i løpet av 2018, og dette understreker vår posisjon som Norges ledende auksjonshus. Året bragte flere nye prisrekorder da samlere og institusjoner kjempet om de beste verkene. Theodor Kittelsens «Guldhornet» ble klubbet for 12,8 millioner og satte ny rekord for kunst omsatt på auksjon i Norge. 

Vi opplever frisk budgivning på kunst fra 1960- og 70-tallet, eksempelvis Anna-Eva Bergman og Jakob Weidemann som begge oppnådde svært gode priser ifjor. Velkjente billedhuggere, som Arnold Haukeland, er også attraktive for kjøperne. Fotografi og grafikk av høy kvalitet fortsetter å være populært. Benytt deg av vår kunnskapsrike stab av eksperter som daglig forbereder auksjoner og vurderer kunst for salg.

Nå søker vi kunst av høy kvalitet fra etterkrigsperioden til i dag til førstkommende auksjon «Samtid & Moderne» som blant andre:
Anna-Eva Bergman, Marc Chagall, Olivier Debré, Gunnar S. Gundersen, Arnold Haukeland, Olav Chr. Jenssen, Ragnhild Keyser, Kåre Kivijärvi, Xan Krohn, Per Krohg, Mikkel McAlinden, John David Nielsen, Kjell Nupen, Pablo Picasso, Johs. Rian, Leonard Rickhard, Knut Rose, Aase Texmon Rygh, Inger Sitter, Vibeke Tandberg, Lars Tiller, Irma Salo Jæger, Charlotte Wankel, Andy Warhol, Frans og Nico Widerberg.

Ta kontakt med en av våre eksperter:
Birgitte Chr. Schiøth 22 70 87 89 birgitte@blomqvist.no
Erlend Hammer 22 70 87 75 erlend@blomqvist.no
Gunnar Krogh-Hansen 22 70 87 84 gunnar@blomqvist.no
Elisabeth Vik Forsberg 22 70 87 76 elisabeth@blomqvist.no
Knut Forsberg 22 70 87 82 knut@blomqvist.no
Toril Winger Johnson 22 70 87 77 toril@blomqvist.no

Fotografier kan dessuten sendes til kunst@blomqvist.no

Previous post:

Next post: