Blomqvist Auksjoner Oslo 9. november åpner visningen av «50 Norske»

by Artnet Scandinavia on 8 november, 2018

Post image for Blomqvist Auksjoner Oslo 9. november åpner visningen av «50 Norske»

9. november åpner visningen av «50 Norske» som er høstens auksjon for Moderne, Klassisk & Munch. Katalogen er nå publisert på nett, og inneholder femti eksklusivt utvalgte verk av norske kunstnere som Nikolai Astrup, Peder Balke, Hans Gude, Frits Thaulow og Charlotte Wankel.

Blant kunstverkene på auksjonen kan vi spesielt trekke frem Theodor Kittelsens maleri «Guldhornet» fra 1903, et verk som ikke har vært å se i offentligheten siden 1964. Maleriet har vært i nåværende eiers familie siden det ble kjøpt hos Blomqvist i 1903. Dette er altså en sjelden anledning til å se et maleri som må kunne betegnes som et av kunstnerens ukjente mesterverk.

illustrert over:
Theodor Kittelsen
”Guldhornet” 1903
Olje på lerret, 100 x 150 cm
Mål med Kittelsens egen utskårne ramme 136 x 186 cm

4 000 000 – 5 000 000 NOK

Se katalognr 18