Blomqvist Auksjoner Høstens Moderne Oslo 2011- Tirsdag 18 oktober kl 18.00

by Artnet Scandinavia on 10/07/2011

Post image for Blomqvist Auksjoner  Høstens Moderne Oslo 2011- Tirsdag 18 oktober kl 18.00

Høstens Moderne 2011

Bilde av Gunnar S. Gundersen

Førde 1921 – Bærum 1983

”Komposisjon” 1959

Olje på lerret, 100×100

Signert og datert nede til venstre: Gunnar S.G. – 59

UTSTILT ”Bevegelse i rom” Hennie Onstad Kunstsenter 2006, kat. nr 12

Blomqvist avholder som eneste auksjonshus i Norge spesialauksjoner over moderne kunst og design. Høstens Moderne 2011 blir en stor auksjon hvor vi har samlet det beste fra 1900-tallet og frem til dagens aktuelle kunstnere. Auksjonen vil inneholde en store avdeling kunsthåndverk fra Grete Prytz Kittelsens bo.

Visning starter onsdag 11. oktober.

Blomqvist Kunsthandel as

Tordenskiolds gate 5, 0160 OsloTelefon 22 70 87 70art@blomqvist.no

Åpningstider

Mandag – fredag kl 10.00-17.00

Lørdag Stengt