Blomqvist Auksjoner Oslo Samtid & Moderne Auksjon 21. mars kl 1800

by Artnet Scandinavia on 17 mars, 2017

Post image for Blomqvist Auksjoner Oslo Samtid & Moderne Auksjon 21. mars kl 1800

Bilde Kai Fjell

Gå ikke glipp av siste visningshelg – Samtid & Moderne
Auksjon 21. mars kl 1800

Auksjonen har et stort spenn fra amerikansk Pop art (Andy Warhol, Roy Lichtenstein og Keith Haring) til norske kunstnere som er sjeldne å se i auksjonsmarkedet, som Hanne Borchgrevink, Ida Ekblad og Ole Jørgen Ness.

En rekke andre spennende internasjonale kunstnere er også med i auksjonen som Rolf Nesch, Rodolfo Nieto og Jacques Villon. I tillegg har vi flere verk av museumskvalitet fra kunstnere som Håkon Bleken, Kjell Nupen, Kjell Torriset og Frans Widerberg.

I en egen fotoavdeling viser vi blant annet ikoniske verk av Diane Arbus, Kåre Kivijärvi og Bert Stern.

SE HELE KATALOGEN HER

illustrert over: Ole Jørgen Ness, ”The History of Mystery” 1999
Kull, tegning og mixed media, 99×293 cm
Signert, titulert og datert nede til høyre: OJN, 1999 ”The History of mystery”

80.000 – 100.000