Halmstads Auktionskammare

Post image for Halmstads Auktionskammare

Välkommen till Halmstads Auktionskammare!

Halmstads Auktionskammare etablerades 1848 och är ett av Sveriges äldsta auktionshus, vi fyllde 150 år 1998! Vi har lång erfarenhet av auktionsverksamhet och genomför regelbundna auktioner hela året. Vår verksamhet grundar sig på ett mycket bra samarbete mellan oss och våra uppdragsgivare, dels bland privatpersoner men också med advokat- och begravningsbyråer, museer samt bank- och försäkringsbolag.

Här kan Ni som är köpare finna det Ni söker bland möbler, måleri, grafik, porslin, glas, mattor, smycken, kristallkronor och mycket annat från 1600-talet och fram till 1900-talets häftiga formgivning.

Vi hälsar gamla och nya kunder välkomna!

Anders Hjältman, vd

Halmstads Auktionskammare
Verkstadsgatan 2
302 60 HALMSTAD

Mobiltelefon 0705-19 50 23
Telefon kontor 035-12 53 23
Fax 035-21 45 10

Så här hittar Ni till Oss!Vägbeskrivning
Från E6, tag södra infarten, kör Laholmsvägen 500m mot centrum.
Tag vänster mot Östra Stranden, därefter första vänster mot Vilhelmsfält.

Klicka här för karta i större format.

Frågetecken? Maila oss på info@halmstadsauktionskammare.se